MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Şehit Annesi Ayla Çiğa´nın Üniversite Kayıt Sevincine Ortak Oldu

Millî Eğitim Müdürümüz Şehit Annesi Ayla Çiğa´nın Üniversite Kayıt Sevincine Ortak Oldu

Millî Eğitim Müdürümüz Şehit Annesi Ayla Çiğa´nın Üniversite Kayıt Sevincine Ortak Oldu

Diyarbakır Sur İlçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa´nın annesi Ayla Çiğa şehit evladının vasiyetini yerine getirdi.

Oğlunun sürekli kendisine "Anne sen üniversite okusana" dediğini kaydeden Çiğa, "Bu yaştan sonra ne işim var oğlum diyordum. Fakat canımı Yiğidimi kaybettikten sonra o sözü aklıma geldi. Ben de üniversitede okumaya karar verdim" diyerek girdiği sınavdan aldığı puanla Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Gastronomi bölümünü tam burslu olarak kazandı.

Bugün kayıt olmak için Toros Üniversitesi Kampüsüne giden Ayla Çiğa´ya Millî Eğitim Müdürümüz Adem Koca bizzat eşlik etti. Kayıt işlemleri Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir Tarafından yapılan Çiğa kendisini yalnız bırakmayan Koca ve Özdemir´e teşekkür etti.

Şehit annelerinin bizlere evlatlarının emaneti olduğunu belirten Adem Koca, bu azim ve başarının taktire şayan olduğunu söyledi. Koca, Evladını kaybeden bir annenin onun vasiyetini gerçekleştirmek için çıktığı yolda yılmadan çalışmasının hepimize örnek olması gerektiğini ifade etti.

daha sonra Çiğa ve Koca Mersin Valisi Ali İhsan Su´yu makamında ziyaret ettiler.

 

 

17-08-201717-08-201717-08-201717-08-201717-08-201717-08-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.