MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüzün 15 Temmuz Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüzün 15 Temmuz Mesajı

 Millî Eğitim Müdürümüzün 15 Temmuz Mesajı  

Milletimiz 15 Temmuz gecesi bölünmez bütünlüğünü, vatan topraklarını koruma ve karşısına çıkarılan engelleri aşma kararlılığını göstermiş, bu uğurda canı pahasına yüzlerce şehit vermekten kaçınmamıştır. Asla unutmayacağımız ve unutturmayacağımız 15 Temmuz hain darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır.  

 O kara gecede milletimiz hain darbecilere yaptığı direnişle bir destan yazarak tarihe altın harflerle bu şanlı direnişi kazımıştır. O gece bir kez daha anlaşıldı ki bu millete kimse boyun eğdiremez, bu millet kimseye boyun eğmez. Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı’nda Türk milleti cepheye nasıl koştuysa 15 Temmuz günü o vatan aşkıyla tankların önüne koşmuştur.  

15 Temmuz şanlı tarihimizin altın sayfalarından birisi olmuştur. 15 Temmuz’da hainlerin silahlarına karşı hiç çekinmeden göğsünü siper eden şehitlerimizi, canını ortaya koyan gazilerimizi asla unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz’da gösterdiğimiz birlik ve beraberlik ruhunu kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz 

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” adıyla tarihe geçen bu büyük zaferin birinci yıldönümü vesilesiyle  bir kez daha, aziz ve mübarek kanlarıyla bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz.

 

                                                                                                                                                   Adem KOCA 

                                                                                                                                             İl Millî Eğitim Müdürü 

 

14-07-201714-07-201714-07-201714-07-201714-07-201714-07-2017

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.