MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 Sevgili Meslektaşlarım,

 

Sizleri yeniden büyük bir sorumluluk ve özveri isteyen mesleğinizin başında görmekten son derece memnunum. Hepiniz okullarınıza hoş geldiniz. Umarım dinlenmiş ve öğrencilerinizi özlemişsinizdir. 

Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve en muhterem unsurlarıdır. Bu vesileyle ebediyete intikal eden öğretmenleri saygıyla, kendilerini mesleğe adayarak emekli olmuş öğretmenleri şükranla anmak isterim. Bu mesleğe yeni başlayacak öğretmen adaylarının da milletimize hayırlı olmasını dilerim. 

Güzel hedeflere ulaşmak için kullandığımız en güzel şeydir çocuk... Bir amaçtır, bir idealdir. Her şeyden önce geleceğimizdir. Bizim yaşayamadıklarımızı yaşayacak, öğretemediklerimizi öğretecek, koruyamadıklarımızı koruyacak, güzel yarınların mimarı olacaktır. Bu gerçek asla unutulmamalıdır. Çocuklar, her yönden yeterli bir eğitim görmezse, devlet, yeterince pişirilmemiş tuğlalardan örülen bir ev gibi çöküverir. Öğretmen, bir sanatçı gibi, işine büyük bir tutkuyla âşık olmalıdır. 

Mersin Milli Eğitimi Müdürlüğü olarak bizler,  öğretmenlerin birlik ve beraberliğini sürekli kılmak, öğretmenler arasında sevgi ve saygı bağlarını güçlendirmek ve mesleki dayanışmayı ileri götürmek amacındayız. Öğretmenler için kimseye sağlanmayan olanakları yaratmak zorunda olduğumuzun da bilincindeyiz. Bunu da bir an önce yapmamız gerektiğinin farkındayız.  

Tüm bu bilinç ve sorumlulukla 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının hepinize başarı, huzur ve mutluluk getirmesini; milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.  

 

Adem KOCA

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü

03-09-201803-09-2018

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.