MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Tebrik Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Tebrik Mesajı

Toplumların, var olma düşüncesini ayakta tutan eğitim; bireylerin yaşamları boyunca,  kendilerini gerçekleştirmesi içinde çok önemli bir süreçtir. 

Bu süreci ayakta tutan mekanizmaların başında okullar geliyor. Okullarımızda; toplumum gereksinimlerinin karşılanması için, eğitim içeriğinin, toplumun zengin değerleriyle harmanlanıp sunulması gerekiyor.

 

Bu gerekçe, eğitim amacımızı ortaya koymakla beraber; geleceğimizi, en üst düzeyde, planlamamız gerektiği gerçeğini de vurgulamaktadır.

 

Eğitime ve insana yapılan yatırımları geleceğe yapılan en önemli, en değerli ve en uzun vadeli yatırımlar olarak görmekteyiz. Eğitimi de, ülkemiz için genç nüfus yapısından yararlanmayı sağlayacak en önemli unsur olarak, stratejik önemde görüyor, bilgi çağının gereklerine uygun olarak iyi yetişmiş, donanımlı gençlerimizle aydınlık yarınlara ulaşacağımıza inanıyoruz.

 

İdareciler, eğitimciler, öğrenciler ve veliler olarak, tüm bu fırsat ve olanakları eğitim kalitesini daha ileriye taşımak için en iyi biçimde değerlendireceğimize yürekten inanıyorum. 

 

Mersin, güçlü eğitim yapısıyla Türkiye’de örnek bir kent olmaya devam ediyor. Gelecekte bu şehir, bütün kurum ve kuruluşları ile iş ve işleyişiyle marka bir kent olacaktır.

 

Evrensel düşünce ve değerleriyle kişilik kazanan bireylerin, insanlığa faydası, ülke sınırlarını ve çağları aşan bir amaçtır. İnanıyorum ki bu şehirde her öğrencimiz, bu sürece aday bir öğrencidir.

 

Bugün 2018-2019 eğitim-öğretim yılının, ilk gün heyecanını yaşıyor. Varlığımızın temennisi, geleceğimiz, çocuklarımızın; okuduğunu yorumlayan, yorumladığını uygulayan, eleştirebilen, farklılıkları kabul eden, milli ve evrensel değerleri benimsemiş, dünya barışına ve insanlığa hizmet eden bir neslin yetiştirilmesini arzu ediyoruz.

 

Daha güçlü bir Türkiye için, daha güzel bir Mersin hayaliyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

Adem KOCA

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü

17-09-2018

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.