MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün önderliğinde, aziz milletimizin azim ve kararlılığıyla kurulan Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.   Ulusal egemenliği esas kılan Cumhuriyetimiz; Aziz Milletimizin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.   

Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur.   Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygu ve hedef etrafında kenetlenerek bugünlere gelen aziz milletimiz, yaşadığı tüm badireleri birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı başararak dünyada ki tüm mağdur ve mazlum topluluklara umut ve ilham kaynağı olmuştur.  

Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı sevgili gençler;

Büyük Önder Atatürk’ün “Yükselen Yeni Nesil İstikbal Sizindir. Cumhuriyeti Biz Kurduk Onu Yükseltecek ve Yaşatacak Sizlersiniz” vecizesinde söylediği üzere gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz; güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ve güçlü diplomasisi ile önünde uzanan aydınlık yolda sizlerle birlikte ilerleyecektir.   

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyeti bizlere armağan eden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor  tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.   Adem KOCA Mersin İl Millî Eğitim Müdürü   29-10-2018

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.