MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüzün "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüzün "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüzün "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Mesajı

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 

 19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliği ve silah arkadaşlarının desteğinde millet iradesinden alınan Kuvayi Milliye gücüyle Samsun’da, Amasya’da, Sivas’ta, Erzurum’da başlatılan ve bütün Anadolu’ya uzanan yolculuğun ilk adımıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan milli mücadele hareketi, milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurda dalga dalga yayılmış, binlerce şehit verilerek sıkıntı ve yokluklar içerisinde zafer kazanılmış ve bütün dünyaya gücümüzün gösterildiği kahramanlık destanı yazılmıştır. 

Sevgili Gençler,

Gelecek sizlere emanettir. Gençliğe verilen değer arttıkça toplumların gelişeceği bilinciyle sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyorum. Çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak hem kendinize, hem ailenize hem de ülkenize yararlı insanlar olarak doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Atalarımızın, şehitlerimizin, gazilerimizin ve yetişmenize katkısı olan herkesin güvenine layık olacağınıza eminim. Sizlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde teslim etmek sizlerin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi selamlıyorum. 

Başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması yolunda canlarını feda ederek bize şanlı bir geçmiş bırakan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum"

  

                                                                                                                Adem KOCA 

                                                                                                       Mersin İl Millî Eğitim Müdürü

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.