MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz “Şehir Söyleşileri” Programına Konuk Oldu

 Milli Eğitim Müdürümüz “Şehir Söyleşileri” Programına Konuk Oldu

 

 Milli Eğitim Müdürümüz “Şehir Söyleşileri” Programına Konuk Oldu

Türk Dil ve Edebiyat Derneğince Salı günleri Mustafa Erim Mersin Kent Tarihi Müzesinde düzenlenen Şehir Söyleşileri” programının bu haftaki konuğu İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca oldu.

Mersin İl Milli Eğitim olarak eğitimde önceliklerinin, yarınımız ve geleceğimiz olan çocuklarımızı güçlü ve güvenli bir kişilikle buluşturacak, onların hayatlarını ve geleceklerini şekillendirecek, geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak yeterli eğitim imkanlarını onlara sunmak ve onların bu imkanlardan azami derecede yararlanmalarını sağlamak olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Kent tarihi müzesi gibi anlamlı bir yerde Mersin’de eğitim gibi önemli ve anlamlı bir konuyu konuşmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Koca,  “Eğitimimiz, Mersin’in kadim ve zengin tarihine yakışır kalitede olmalı”


İlimizin yaklaşık M.Ö. 5000 yıllarında kurulmuş kadim bir kent olduğunun altını çizen Koca, Mersin de eğitiminin de  kadim ve zengin tarihine yakışır şekilde olması gerektiğini düşündüklerini ve bu konuda çalışmalar yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Mersin’deki eğitim durumunu, başarıları, projeleri, yatırımları, okullaşma oranlarını, akademik, sosyal ve kültürel planlamaları görsel bir sunum eşliğinde katılımcılara aktaran Koca, eğitimle ilgili düşüncelerini de paylaştı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca söyleşi sonunda Müze Kurucusu Mustafa Erim ile birlikte Kent Tarihi Müzesini gezdi


Söyleşi, oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen soru cevap kısmının ardından sona erdi. İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’ya günün anısına Mustafa Erim tarafından bir tablo takdim edildi.

Söyleşinin ardından Kent tarihi müzesi kurucusu Mustafa Erim rehberliğinde müzeyi gezip incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca, Müze kurucusu Erim’e teşekkür ederek ayrıldı.

 

16-11-201616-11-201616-11-201616-11-2016

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.