MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürümüz Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürümüz Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca başkanlığında Mut Öğretmenevinde yapıldı. Toplantıda; Koordinatör İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürleri de hazır bulundu.

Toplantı; gündem maddelerinin okunması, gündeme alınması teklif edilen ek maddelerin görüşülmesi, Mut İlçe Milli Müdürlüğü tarafından kurum tanıtımı ve değişen mevzuat hakkında bilgilendirme sunumu yapılması ile başladı.

Toplantının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Koca, öncelikle Yenişehir ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda alınan kararlara dair ilçe raporlarının değerlendirilmesini yapacaklarını kaydetti.

Gündem maddeleri ile ilgili bilgiler veren Koca, tam gün eğitim uygulamasına geçilmesi için yapılacak çalışmalar, Suriyelilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu, Din Eğitimi açısından Anadolu İmam Hatip Liseleri/Ortaokullarının genel değerlendirilmesi, ücretsiz ders kitapları dağıtımı başta olmak üzere birçok konuda görüş alışverişinde bulunacaklarını söyledi.

Koca, 2017 yılının projeler açısından çok başarılı bir yıl olduğunu kaydederek, toplantıda bulunan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerini bu başarıdaki paylarından dolayı tebrik etti.

Yeni hedefler belirlenmesini isteyen Koca, bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için yapılacakların planlamasını ve azami gayretin gösterilmesini istedi.

FATİH Projesi ve EBA tanıtım etkinlikleri yürütülmesi sürecinin görüşülmesi, Muhtarlarla ilgili yapılan toplantılarda görüşülen hususlar, MEB Okul Aile Birliği yönetmeliği kapsamında dikkat edilecek hususlar, Ar-Ge faaliyetleri, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projesi, Norm Kadro Güncelleme, yönetici ve öğretmen görevlendirme işlemleri, Taşımalı Erişim kapsamında İl Planlama Komisyonu kararlarının görüşülmesi, Mesleki Gelişim Çalışmaları, Mersin Öğretmen Akademisi gündem maddeleri olarak toplantıda görüşüldü.

11-10-201711-10-2017

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.