MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Adem KOCA 'nın Bayram Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Adem KOCA 'nın Bayram Mesajı

                       Değerli Öğretmen  ve  Velilerim,  Sevgili Öğrencilerim,

             Bayram ne zaman bayramdır? Karnı doyan bir çocuğun yüzü güldüğünde, artık çok yaşlanmış dedenin elini öperken gözlerinden mutluluk yaşları aktığında, yollarını bekleyen anne ve babanla kucaklaştığında bayram gerçekten bayram olur.

             Hepimizi manevi iklimiyle buluşturan, ortak bir ruhla birleştiren,  içimizi sevinç ve umutla dolduran Kurban Bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.

             Bu duygularla Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor; bu mübarek bayramın  milletimiz, İslam Âlemi ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini  yüce  Allah'tan niyaz ediyorum.

             Bayramlar, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en coşkulu yaşandığı zamanlardır. Bu vesile ile büyüklerimizi ziyaret ederek, küçükleri sevindirerek, gönülleri kazanarak bu mübarek günleri, manevi önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız.

             Bayramın anlam ve öneminin idraki içinde, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmayı daima ön planda tutacağınıza ve ihtiyacı olanlara sahip çıkacağınızı biliyorum.

             Kutsal Hac görevini yerine getiren vatandaşlarımızın sağlıkla ülkemize dönmelerini,  ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını Allah'tan diliyorum.

             Sayın veliler, sizlerden ricam,  bayram ziyaretlerine gidiş-dönüşünüzde trafik kurallarına, her zaman olduğundan çok daha fazla uymanızdır. Maalesef ülkemizde, her bayramda, trafik kazalarında pek çok ailenin ocağına ateş düşüyor. Ailelerimize ve milletimize derin acılar yaşatacak kazalara sebep olacak kural ihlallerinin yaşanmaması için  hepimizin  çok dikkat edeceğine inancım tamdır.

              Unutmayınız, yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır; ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi yoktur.

              Kurban Bayramı vesilesiyle şehitlerimizi de rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

              Bu duygularla mübarek Kurban Bayramınızı   bir kez daha en içten duygularımla kutluyor, bayramın getirdiği yüce değerlerin, bizleri bütünleştiren sıcak ve samimi duyguların,  toplumun tüm kesimlerini kuşatmasını; bu mübarek günlerin birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesini diliyorum.

 

                                                                                             Adem KOCA

                                                                                           Mersin İl Millî Eğitim Müdürü

 

10-08-2019

09-08-2019

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.