MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ulusal Bilgi Güvenliği Zirvesine Katıldı

Milli Eğitim Müdürümüz Ulusal Bilgi Güvenliği Zirvesine Katıldı

 

Milli Eğitim Müdürümüz Ulusal Bilgi Güvenliği Zirvesine Katıldı

            ‘Ulusal Bilgi Güvenliği Zirvesi’ Vali Ali İhsan Su’nun katılımıyla Mersin Hilton Oteli’nde, gerçekleştirildi. Mersin Valiliği himayesinde düzenlenen toplantıda; Büyükşehir Belediye Başkanı, ÇKA Genel Sekreteri ve Ulusal Siber Güvenlik Akademisi Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın aralarında bulunduğu çok sayıda isim hazır bulundu.

 

Vali Ali İhsan Su açılışta yaptığı konuşmada bilginin insanlık tarihinin her döneminde en önemli olgulardan biri olduğunu söyledi.

 

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de bilginin ve bilgi güvenliğinin son derece önemli olduğunun belirten Su, Küresel ölçekte düşünüldüğünde, güçlü devletlerin aynı zamanda bilgi üreten ve bilgiye sahip olan devletler olduğunu kaydetti.

 

Su, üretilen bilginin etkili ve verimli bir şekilde kullanılmasının önemine belirterek, Günümüz dünyasında bilgi ve iletişim çağının yaşandığını, devlet olarak dünyada hâkim olan internet ağının dışında kalınamayacağından, ulusal ve uluslararası bilgi güvenliğinin son derece büyük önemi olduğunu ifade etti.

 

 Günümüzde hemen hemen tüm kurumların iş ve işlemlerini bilgisayar üzerinden yaptığına dikkat çeken Su, bilgisayara girilen her bilginin, bir yerlerde depolandığını ifade ederek, “Bu nedenle bilgi güvenliği konusunda dikkatli olmalı, duyarlılığımızı daha da arttırmalı ve gerekli tedbirleri almalıyız” dedi.

 

 

02-11-201702-11-201702-11-201702-11-2017

  

 

 

 

 

 

 

  

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.