MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Fatih Projesi Ekibi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde

Müdürlüğümüz Fatih Projesi Ekibi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde

Müdürlüğümüz Fatih Projesi Ekibi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde   

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi” 2-3 Kasım 2018 tarihinde Ankara’da yapıldı. Zirveye katılan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk “Özellikle Eğitim Teknolojileri Zirvesi açısından meseleye baktığımda eğitim sistemimizi ilerletmek için çok büyük isteğe sahip olduğumuzu görüyorum. FATİH Projesi çerçevesinde MEB’in geldiği bir nokta var. Biz mevcut birikimin üzerine neler yapabiliriz. Ödevimiz bu.” Şeklinde açıklamada bulundu. 

 

YEĞİTEK Genel Müdürü Sayın Anıl YILMAZ da yaptığı konuşmada ise; “Gelecek zirvelerde işi eğitim ve özellikle eğitim teknolojisi olan herkes için geniş imkânların sunulduğu bir bilim şenliğine tanık olacaksınız.” Ayrıca “Dijital İçerik Havuzu” ile birlikte “İçerik geliştirme ekosistemi” oluşturacaklarını vurguladı. 

İki gün süren Zirvede bu yıl 160 bildiri sunuldu. 40 oturum, 64 atölye çalışması ve 5 panel yer aldı. 30’a yakın eğitim ve teknoloji firması da stantları ile Zirve’de yer aldı. 

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hem stant açtık hem de yürüttüğümüz proje hakkında bildiri sunma imkânı bulduk. 

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Birimince Mersin Akıllı Kilit Sistemi (MAKS) adında yaptığımız projeyi yaklaşık bir yıldır uygulamaktayız. 

 Fatih Projesi kapsamında dersliklere kurulan Etkileşimli Tahtaların etkili ve verimli kullanılmasına yönelik tasarlanan programda; boş derslerde ve teneffüs aralarında Etkileşimli Tahtaların öğrenciler tarafından amacına uygun, etkili ve verimli kullanılması sağlanmaktadır. Bu sürelerde Etkileşimli Tahtalar tamamen kapatılmadan eğitim amacında kısıtlı kullanılması sağlanmaktadır. Öğrenciler; 

İzin verilen uygulamaları açabilmektedir. 

İzin verilen WEB Sitelerine girebilmektedir. 

Son ekran görüntüsüne ulaşabilmektedir. 

İzin verilen müzikleri %20 Ses seviyesinde dinleyebilmektedir. 

Öğretmenlerde; 

Etkileşimli Tahtaları taşınabilir belleklerin yanında Android Mobil cihazları ile de okulun herhangi bir yerinden açıp kapatabilmektedirler.

 

FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören standımızda MAKS hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. Projemiz hakkında bilgi alan Yeğitek Genel Müdürümüz Sayın Anıl Yılmaz ve Daire Başkanlarımız çalışmanın başarılı olduğunu ve değerlendirmeye alacaklarını belirtmişlerdir.

 

Ayrıca Zirvenin ikinci gününde Eğitimde Etkileşimli Tahta Oturumu bölümünde bildiri sunumu yapılarak katılımcılara Mersin Akıllı Kilit Sistemi (MAKS) hakkında uzun bilgiler aktarılmıştır.

 

 

06-11-201806-11-201806-11-201806-11-201806-11-201806-11-201806-11-201806-11-201806-11-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.