MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ DİJİTAL EKOSİSTEM PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ DİJİTAL EKOSİSTEM PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ

Avrupa Birliği finansmanlığında, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve UNICEF iş birliğinde  düzenlenen " Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistem Projesi Açılış Töreni"  Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Petek AŞKAR başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA ve proje yürütücülerinin de katılımlarıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Ankara, İstanbul, Yalova, İzmir, Rize, Mersin, Erzurum ve Gaziantep olmak üzere sekiz ilde öğretmen öğrenme laboratuvarlarının kurulacağını bildiren Sayın AŞKAR, "Proje ile öğretmen ve okul yöneticileri için eğitim modülleri oluşturulacak ve gerçekleştirilen eğitimlerde 200 bin öğretmen, okul yöneticisi ve diğer eğitim personelinin yararlanması hedeflenmektedir. Oluşturulan dijital eğitim ekosistemi içerisinde dijital eğitim becerileri ile donanmış öğretmenler sayesinde öğrencilere daha etkili bir eğitim öğretim imkânı sunulacak ve nihayetinde daha iyi öğrenci öğrenme çıktıları ile karşılaşılacaktır." değerlendirmesinde bulundu. 

 

Projenin tüm eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

02-05-202302-05-202302-05-202302-05-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.