MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ İZLEME VE DEĞERLENDİRME SİSTEMİ ÇALIŞTAYI

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ İZLEME VE DEĞERLENDİRME SİSTEMİ ÇALIŞTAYI

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ,Avrupa Birliği Finansmanında, öğretmenlerin mesleki gelişimine yönelik dijital eğitim ekosisteminin kurulması ve Bakanlığımızın bu yöndeki kurumsal kapasitesinin artırılması amacıyla Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNICEF işbirliğinde yürütülmekte olan IPA III Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi projesinin "Öğretmen Eğitimi İzleme ve Değerlendirme Sistemi'' çalıştayına katıldı.  

 

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile açılışı yapılan çalıştay, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ'un selamlama konuşması ile başladı.Çalıştay, UNICEF temsilcisi Doç. Dr. Sayın Mehmet BULDU,Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Sayın Mustafa CANLI, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Cevdet VURAL'ın konuşmalarını yapmaları ile devam etti.  Konuşmaların ardından, BİLKENT Ün. Öğ. Üyesi Prof. Dr. Sayın Alipaşa AYAS ve BİLKENT Ün. Öğ. Üyesi Doç. Dr. Sayın İlker KALENDER'in ÖEDİS çerçevesinin sunumlarını gerçekleştirdiler.

 

     Öğretmen Eğitimi İzleme ve Değerlendirme Sistemi programında, 8 farklı ilde öğretmen öğrenme laboratuvarı kurulması, dijital öğretmen eğitimi modülleri geliştirilmesi, dijital öğretmen yeterlik çerçevesi oluşturulması, dijital öğretmen eğitim platformu kurulması, 200.000 öğretmen dijital becerilerin geliştirilmesi eğitimine alınması ve dijital öğretmen mesleki gelişim izleme sistemi kurulması amaçlanmıştır.   

 

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ konuşmasında, ''Öğretmenlik, kendine özgü ilke ve uygulama yöntemleriyle profesyonel bir meslektir. Bakanlığımızın Öğretmen Yetiştirme programları ülkenin ihtiyacına ve alandaki çağdaş gelişmelere uygun olarak düzenleniyor. Araştıran, sorgulayan bilgiye ulaşan, en önemlisi öğrenmeyi öğrenen, bunun yanında çağın değişimlerini takip eden,  teknolojiyi kullanabilen topluma ve çevresine duyarlı bireyler, değerlerini yaşatan öğretmenlerimizle "nasıl bir eğitim" sorusuna cevap verebiliriz.'' dedi.

 

08-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-2024

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.