MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL GELİŞİM REHBERİ ARA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

 OKUL GELİŞİM REHBERİ ARA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Müdürlüğümüz tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılında merkez ilçelerimizdeki 7 okulda 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde yer alan hedefler doğrultusunda; okullar arası seviye farkının azaltılması, veriye dayalı çalışmalar gerçekleştirilmesi, nitelikli ölçme değerlendirme çalışmalarının yapılması ve bunların sonucunda eğitimde niteliğin ve akademik başarının artırılması amacıyla pilot çalışma olarak  Eğitimde Kalite ve Akademik Başarıyı Artırma (EKAB) Projesi yürütülmüştür. 

Yapılan pilot çalışma sonucunda, elde edilen geri bildirimler ve gözlemler sonucunda faaliyet önerilerinde bulunmak amacıyla Okul Gelişim Rehberi hazırlanmış ve sınavla öğrenci alan 16 ortaöğretim kurumumuzda uygulanmaya başlamıştır. 

Hazırlanan eylem planı doğrultusunda İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Kutlu Tekin Baş başkanlığında, Mezitli İlçe Millî Eğitim Müdürü  Dursun KILIÇ, Toroslar İlçe Millî Eğitim Müdürü Nazmi KENDİGELEN, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulrahim TURGUT, Mezitli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat TEKDEMİRKOPARAN, Toroslar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Reşit ÇİMEN, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim YILMAZ,  Hatun CİHAN ve proje kapsamında olan merkez ilçelerimizdeki okulların yöneticileri ve Ölçme Değerlendirme Merkezinde görevli öğretmenlerin katılımıyla Ara Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Süreç ile ilgili yapılan çalışmalar  değerlendirildi. 

15-11-202115-11-202115-11-202115-11-2021

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.