MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZI AÇTIK

OKULLARIMIZI AÇTIK

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Velilerim ve Sevgili Öğrencilerim,

 

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda, eğitim öğretim faaliyetlerine il bazlı olarak yerinde karar uygulamasıyla yeniden başlıyoruz.

Yüksek riskli iller grubunda yer alan ilimizde, okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar  ile 8. ve 12. sınıflarda, seyreltilmiş yüz yüze eğitim yapılacak olup bu eğitim sürecine katılım, veli rızasına bağlı olacaktır. Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları, ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlayacaktır. Diğer sınıf düzeylerinde eğitim öğretim faaliyetlerimiz uzaktan eğitim kapsamında devam edecektir. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir. Lise düzeylerindeki sınıfların sınavları ise 8 Mart Pazartesi gününden itibaren, seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Sevgili öğrencilerim,

İlimizin yüksek riskli iller arasında yer alması, sizleri yaşıtlarınızla buluşturmak isteyen bizleri, birtakım tedbirler almak durumunda bırakıyor. Hepimizin sağlığını korumak ve sizleri en kısa sürede özlediğiniz okullarınıza kavuşturmak için öncelikle sizlerin dikkatli ve duyarlı olmanız gerekiyor. Sürecin başından beri sıkça dile getirdiğim gibi yine ve önemle tekrarlamak istorum: Maskemizi takmadan sokağa çıkmayalım, sosyal mesafemizi korumaya özen gösterelim ve kurallara dikkatle riayet edelim!

Sağlıklı bir şeklide yürütülmesi temennisiyle, başlayan eğitim öğretim sürecimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize saygı ve muhabbetlerimi gönderiyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                       02.03.2021

                                                                                                                                                                                                                                                                                         Adem KOCA

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

 

Genelge için TIKLAYINIZ

 MEB basın açıklaması için TIKLAYINIZ

 

 

02-03-2021
 

02-03-202102-03-202102-03-202102-03-2021

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.