MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulumuz Hijyen Projesi Tanıtımı

Okulumuz Hijyen Projesi Tanıtımı

Okulum Hijyen Projesi Tanıtımı

Mersin Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü MTSOB ve Mersin GİAD ile ortak yürütülen Okulum Hijyen Projesi Tanıtım Programı Toroslar Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.

 Programa; İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, Proje Koordinatörü Nizamettin Kılıç, Mersin Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Serkan İzol, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas katıldı.

            İl Milli Eğitim Müdürü Koca yaptığı konuşmada sağlıklı nesiller yetiştirilmesi noktasında projenin önemine dikkat çekerek, ibadet yapılırken bile belli temizlik şartlarının yerine getirilmesi gerektiğini kaydetti.

            Bu noktada okulların hijyeninin ayrı bir önem arz ettiğini belirten Koca, projeye destek veren Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin Girişimci İş Adamları Derneğine teşekkür etti.

            Koca, projenin Mersin genelinde bulunan devlet okullarını kapsadığını belirterek, çocuklarımızın sağlığının kendileri için her şeyin önünde olduğunu söyledi.

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı İzol, amaçlarının çocukların daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda bulunmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

            İzol, salgın dönemlerinde çocukların hastalanmasının önüne geçmek ve hijyen alanları yaratmak adına proje ile önemli bir başlangıç yaptıklarını kaydetti.

            Konuşmaların ardından Proje Koordinatörü Nizamettin Kılıç Okulum Hijyen Projesi hakkında genel bilgilendirmede bulundu.

            Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, Mersin Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Serkan İzol, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas ile birlikte Toroslar Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

 

02-03-201702-03-201702-03-201702-03-201702-03-201702-03-201702-03-2017

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.