MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Sınıfı Açılması ile ilgili Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Özel Eğitim Sınıfı Açılması ile ilgili Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

Özel Eğitim Sınıfı Açılması İle İlgili Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

            Özel Eğitim Sınıfı Açılması ile ilgili Bilgilendirme ve Değerlendirme  Toplantısı Mersin Suphi Öner ASO ve Öğretmenevinde gerçekleştirildi. 

Toplantıya; Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Müdür Yardımcısı Emre Duru, Şube Müdürü Ali Hıdır Akkılıç ve Okul Müdürleri katıldı.

Millî Eğitim Müdürü Koca yapmış olduğu konuşmada; Bugün durumları sebebiyle özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımız için atılacak adımlar hayati önem taşımaktadır. Engelsiz bir hayat herkesin hakkıdır. Bu çocuklarımızın yetersizlikleri meslek liseleri bünyesinde açılacak sınıflarla yeterliliğe dönüşeceğini söyledi.

Engellilik bir kusur değil, bir ihmaldir diyen Koca, “Tarih boyunca engelli bireyler ihmal sonucu, hayatlarını türlü sıkıntılarla geçirdi. Ancak gerek hükümetin programı gerek bakanlığımızın çalışmaları bu ihmalleri ortadan kaldırmak için büyük çabalar harcamaktadır” dedi.

2016-2017 eğitim-öğretim yılında meslek lisesi özel alt eğitim sınıflarına 179 öğrencimizin bulunmakta olduğunu söyleyen Koca, “Ortaöğretimde  ise değişik engel gruplarında 48 öğrencimiz eğitimini sürdürmektedir. İlimizde 123 öğrenci evde eğitim hizmetlerinden yararlanmaktadır. İl geneli özel eğitim sınıflarında, ilkokul düzeyinde 417, ortaokulda ise 478 öğrenci eğitime devam etmektedir” diye konuştu.

21-03-201721-03-201721-03-201721-03-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.