MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PENÇE-KİLİT OPERASYONUNUN KAHRAMAN ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

PENÇE-KİLİT OPERASYONUNUN KAHRAMAN ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, Mersin Valisi Ali Hamza PEHLİVAN'ın teşrifleriyle Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizi anmak ve aziz şehitlerimize olan minnettarlığımızı ifade etmek amacıyla düzenlenen anma törenine katıldı. 

Anma töreni; Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat FIRAT, Yenişehir Kaymakamı Nevzat ŞENGÖK, İl Emniyet Müdürü Mehmet ASLAN, İl Jandarma Komutanı Ercan ATASOY, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Oğuz BAVBEK, il ve ilçe milli eğitim personelleri, polis, asker ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Hayatlarının baharında vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizin manevi hatıralarını dünya durdukça yaşatmak, eşsiz mirasını canlı tutmak ve gelecek nesillerimize bu bilinci aktarmak için düzenlenen anma töreni Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan program, Mersin Valisi Ali Hamza PEHLİVAN'ın hitaplarının ardından Sayın Valimiz tarafından öğrencilerimize şanlı bayrağımızı teslim etmesiyle sona erdi.                 

 

           

 

16-01-202416-01-202416-01-2024

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.