MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BAŞARI GÜÇLÜ ZİHİNLER İSTER" Güdümlü Projesi´nin Mersin´e Damga Vurması Hedefleniyor

"BAŞARI GÜÇLÜ ZİHİNLER İSTER" Güdümlü Projesi´nin Mersin´e Damga Vurması Hedefleniyor

"BAŞARI GÜÇLÜ ZİHİNLER İSTER" Güdümlü Projesi´nin Mersin´e Damga Vurması Hedefleniyor

Kalkınma Bakanlığı Güdümlü Projeler Kapsamında Mersin Valiliği tarafından hazırlanıp SODES´e sunulan " BAŞARI GÜÇLÜ ZİHİNLER İSTER" Güdümlü Projesi Bilgilendirme Toplantısı Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Müdür Yardımcıları Emre Duru ve Serbülent Sevdi katıldı.


Mersin Millî Eğitim Müdürü Koca, Akdeniz ilçesinden 7, Toroslar ilçesinden 8, Yenişehir ilçesinden 5, Mezitli ilçesinden 3, Tarsus ilçesinden 3, Erdemli ilçesinden 3, Silifke ilçesinden 3 okul olmak üzere toplamda 32 ilköğretim okulunda futbol ve basketbol sahaları, spor salonu, müzik atölyesi, resim atölyesi,  Akıl oyunları ve Bilim Uygulamaları Atölyeleri kurulmasını hedefleyen projenin, 806 öğrencimize Eğitsel Oyunlara Yönelik Çizimler, Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm (bocce), Hentbol, Yüzme, Tenis, Jimnastik, Masa Tenisi, Satranç, Bağlama, Gitar, Vurmalı Çalgılar ve Resim kursları verilmesini sağlayacağını söyledi. 


Koca, ayrıca bu proje sayesinde öğrencilerin, duygularını rahatça ifade etmesine imkan tanınacağını, farklı bakış açıları geliştireceklerini ve öz güvenlerinin gelişeceklerini vurguladı.

 

Proje, desteğinin toplam 1.000,000 TL olup 7 ilçemizde 32 ilköğretim okulunda öğrenim gören toplam 18.590 öğrenciyi hedef almakta olduğunu belirten Koca, Proje kapsamında yapılacak olan sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin öğrencilerin eğitim hayatına çok şey katacağını ifade ederek, çocukların kendisini tanımaları ve hayal dünyalarının gelişmeleri adına faydalı olacak bu proje için Kalkınma Bakanlığına ve Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’a gönülden teşekkür ettiğini söyledi.

 

18-08-201718-08-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.