MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RADYO PROGRAMI

RADYO PROGRAMI

Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Adem KOCA 24 Aralık 2019 Salı Günü 17:00'da Kent Radyo'da Doktor-Yazar Sn.Ruhsar UÇAR ve Eğitimci-Yazar Sn.Faik GÜÇLÜ'nün konuğu oldu.

 Sn.Adem KOCA, öğrenci sayısının 402.000 ve öğretmen sayısının 27.604 olduğu, 1.266  okula sahip Mersin İline eğitim alanında hizmet etmekten onur ve mutluluk duyduğunu belirtti.

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen "Mersin Yönetici Akademisi" çatısı altında ilimizde bulunan Mersin, Tarsus, Çağ ve Toros Üniversitelerinin iş birliği ile 24 Akademisyen tarafından 1047 okul müdürüne eğitim verildiğini,  Mersin Öğretmen Akademisi ile de öğretmenlerimizin daha donanımlı olmalarını sağlamak için Mersin Üniversitesiyle protokol çerçevesinde bir proje yapıldığını ve amacının: eğitimin niteliğini geliştirmek, eğitim yöneticilerinin ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmalarına katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Bakanlığımız tarafından geliştirilen ve yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformu olan EBA'dan bahseden Sn.KOCA, öğrenme ortamını dersliklere ve okul dışına taşımakta , eğitimin zaman ve mekan bağımlılığını ortadan kaldırmakta, gelişen teknolojinin eğitime entegrasyonu ile fırsat eşitliği çerçevesinde çağdaş eğitim uygulamalarını uygun, güvenilir ve doğru içerikleriyle tüm öğrencilerimize ve hatta dünyaya sunmakta olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Adem KOCA, fiziki şartları iyileştirmemiz de emeği olan, hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Sn. Bakanımız Lütfi ELVAN'a şükranlarını sundu.

            İlimizin Tübitak araştırma projeleri yarışması başvurularında 1510 projeyle bölge birincisi olduğunu, son 7 yılda okullarımızın 8.136.000 TL hibe aldığını, Türk ve Suriyeli öğrencilerimizin birlikte çıkardıkları "Benimle hayal kurar mısın?" hikaye kitabının basıldığını, "Masalına Sahip Çık"  projesi kapsamında "Yörük Masalları" kitabının kültür yayımları olarak hazırlandığını, "Fikrinle Büyü, Fikrinle Yürü" adlı projenin ise öğrencilerimizin teknolojide pasif oyuncu koltuğundan kalkarak yeni oyunlar yazmalarını sağlamak için yapıldığını ve yüzümüzü ağartan bir proje olduğunu, ayrıca "Kariyer Günleri" etkinliğinin ise Mersin iline mal olmuş başarılı sanatçılar, bilim adamları, siyasetçiler ve iş adamlarını öğrencilerimizle buluşturmak ve başarılı bireylerden rol model oluşturmak amaçlı yapıldığını belirtirken, özellikle Mersin'de bir marka haline gelen, "eTwinning" de 4 defa Türkiye Birincisi olmanın gururunu yaşadığını, çok güzel çalışmalara imza attığını, bundan sonra da Mersin Milli Eğitim Müdürü olarak Allah ömür verdikçe hizmet etmeye devam edeceğini belirtti.

             Doktor-Yazar Sn.Ruhsar UÇAR ve Eğitimci-Yazar Sn.Faik GÜÇLÜ programa konuk olduğu için Sn.Adem KOCA'ya teşekkürlerini sundular.

24-12-201924-12-201924-12-2019

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.