MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Romanyalı Proje Ekibi Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Romanyalı Proje Ekibi Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Romanyalı Proje Ekibi Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

De-Schooling in School projesinin yönetim toplantısı kapsamında Rumen Proje Ekibi Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Proje ekibini makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca misafirlerine ilin eğitim alt yapısı hakkında bilgi verdi.

Koca, Türkiye’nin son yıllarda eğitim alanında büyük reformları hayata geçirdiğini kaydederek, ileriki dönemde okul öncesi eğitimin de zorunlu hale getirileceğini söyledi.

Proje Koordinatörü Ildiko Pataki, öncelikle ülkemizde ve Mersin’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, kendilerine karşı gösterilen sıcak ilgiden dolayı teşekkür etti.

De-Schooling in School projesinin yönetim toplantısı Müdürlüğümüzün Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortağı olduğu ve Romanya Koordinatörlüğünde yürütülen De-Schooling In School projesi ile öğrencilerin sosyal ve mesleki becerilerini geliştiren uygulamaların eğitim ortamına aktarılarak planlanmasını amaçlandı.

Romanya, Türkiye ve Güney Kıbrıs ortaklığıyla yürütülen proje kapsamında öğretmen ve öğrenci eğitimleri yapıldı. Projenin 2 önemli çıktısı olan Modüller üzerinde ise çalışmalar devam ediyor.

Proje kapsamında yerel ortak olan Sabiha Çiftçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 14 öğretmen ve 10 öğrenci projedeki eğitim faaliyetlerinde yer aldı.

Bunun yanı sıra kurum bünyesinde ki 10 öğretmen de projedeki eğitim etkinliklerine katılarak proje çıktılarının oluşturulmasına katkı sundu.

3 Mart tarihinde gerçekleşen toplantıya proje ortaklarından 8 katılımcı katıldı. Proje faaliyetleri ile birlikte kültürel etkinlikler ve kentimizin tanıtımı da yapılarak çalışmalar sonlandırıldı.

03-03-201703-03-201703-03-201703-03-2017

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.