MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN ADEM KOCA GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİMİZİ AĞIRLADI

SAYIN ADEM KOCA GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİMİZİ AĞIRLADI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, ülkece yaşadığımız 6 Şubat deprem afetinde ilk günden itibaren gönüllü olarak görev alan öğretmenlerimizi ve AKUB ekibimizi Müdürlüğümüzde ağırlayarak teşekkür etti.

Süreçte yürütülen AKUB çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Sayın Adem KOCA, " Milletçe yüreğimizi yakan çok büyük bir afet yaşadık. Afetin yaralarının sarılması için ülke genelinde tüm kurumlar canla başla yardım çalışmaları yürüttüler. Biz de Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başta AKUB ekibimiz olmak üzere tüm birimlerimizle, tüm kurumlarımızla ve gönüllü öğretmenlerimizle ihtiyaç duyulan her alanda depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk. Gerek hayat boyu öğrenme kurumlarımız gerek meslek liselerimiz tarafından üretilen çeşitli ihtiyaç malzemelerini afet bölgelerine ulaştırdık. AFAD ekibimiz ve gönüllü öğretmenlerimiz; ara kurtarma çalışmalarından, çadır kentlere; ilimizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımızın konaklamalarından evlatlarımızın eğitimine kadar ihtiyaç duyulan her alanda görev aldılar. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zor zamanlarda, yaraları sarmak için devletimiz ve milletimizle el ele gönüllü olan tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Yürekten inanıyorum ki devletimiz ve milletimiz tek yürek oldukça bu yaralar en kısa zamanda sarılacaktır. Allah milletimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın; kardeşliğimiz, birliğimiz daim olsun." dedi.

 

03-04-2023

 

03-04-202303-04-202303-04-202303-04-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.