MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ VE SAYIN HANIMEFENDİ MASAL EVİMİZE KONUK OLDULAR

SAYIN VALİMİZ VE SAYIN HANIMEFENDİ MASAL EVİMİZE KONUK OLDULAR

Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN ve eşleri Sayın Hanımefendi, Mersin Ayşe Ecevit Anadolu Masal Evimize konuk oldular.

Sayın Valimiz ve Sayın Hanımefendi masal evimizi gezerek öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizle bir araya geldiler. Masal evinde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Sayın Valimiz, çalışmalarından dolayı masal evi öğretmenlerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, "Çocuklarımızın kadim sözlü kültürümüzün en kıymetli ürünleri olan Anadolu masallarımızla büyümelerini ve atalarımızın deneyimlerinden oluşan destansı hikayelerimizi bilerek yetişmelerini geleneksel kültürümüzün devamı ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesi açısından çok önemsiyoruz. Biz eğitimciler bu farkındalıkla Mersin'deki iki masal evimizde evlatlarımızı masallarımızla buluşturuyor, farklı etkinliklerle onlara keyifli bir öğrenme ortamı sağlıyoruz. Ülkemizde iki masal eviyle vatandaşlarımızı buluşturan tek il olarak masal evi sayımızı artırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda emeği geçen tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Tüm Mersinlileri geleneksel masallarımızı dinlemek için masal evlerimize bekliyoruz." dedi.

 

21-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.