MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selam Sana Yeni Türkiye Selam Sana İmam Hatip Gençliği!

Selam Sana Yeni Türkiye Selam Sana İmam Hatip Gençliği!

 Selam Sana Yeni Türkiye Selam Sana İmam Hatip Gençliği!

          İmam Hatip Gençliği Mersin Önder Derneğinin düzenlediği İstikamet Üzere Geçlik Buluşması Programında bir araya geldi. Programa; Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Çamsarı, Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun olmak üzere protokolden çok sayıda isim katıldı.

İstikamet üzere bir gençlik gördüğünü ifade eden Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Çamsarı, “Nasıl ki insanların üstünlüğü takva ile ölçülürse milletlerin üstünlüğü de takva ile ölçülür. Hepimiz şuna inanıyoruz ki İslam’ın son kalesi Türkiye kaldı. Bizler işte bu değerli gençlikle gençliğin verdiği nimetlerle geçici nefsi isteklerle harcamayan bu gençlikle önce vatanımıza, milletimize sonrada İslam’a, Kuran’a sonrada sünnete uyarak kurtaran temiz bir nesilsiniz” diye konuştu.

           İl Milli Eğitim Müdürü Koca yapmış olduğu konuşmada üç değerli büyüğünün kendisine emanet olarak bıraktığı üç başlığı salonda bulunanlarla paylaştı.

Koca, bunlardan birincisinin “Asım’ın nesli….diyordum ya... Nesilmiş gerçek: İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.” dediği gençliğin sesini, izini görüyor ve izliyoruz birincisi budur” dedi.

İkincisi ise kim var denildiğinde hiç tereddütsüz ben varım sağına soluna bakmadan ben varım diyebilecek bir gençlik olduğunu ifade eden Koca, “Yine ak sütün içerisindeki ak kılı görebilecek bir gençlik böyle bir gençliği arzu ediyor ve ayak seslerini görüyoruz.”

Koca, üçüncüsünün ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  sözlerine dikkat çekerek, “Pergelin bir ayağı öz vatanında olarak diğer ayağıyla deryaları gezen bir gençlik….” olduğunu ifade ederek, bu üç özelliğe sahip gençliğin yetişmesi için var güçleri ile çalıştıklarını söyledi.

İstikamet Üzerine Gençlik konusu üzerine değinen Önder Genel Başkanı Bekiroğlu da “Bizim bütün bir hayatımızın adeta şah damarını oluşturuyor. İstikameti bir otoban gibi düşünün bir yerden bir yere gideceksiniz. Hedefiniz Mersin’e gelmek. Mersin’e gelirken yol belli biz bu hedeften sapmadan geleceğimiz yola istikamet diyoruz. Önümüze engeller çıkabilir. Aracımız bozulabilir. Bizi başka yönlere yönlendiren tali yollar çıkabilir. İstikamet üzerine olmak demek bütün engellere rağmen sabırla, kararlılıkla, yılmadan, usanmadan, vazgeçmeden yoluna devam etmektir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İmam Hatip Okullarına yardım ve bağışlarını esirgemeyen iş adamları ve hayırseverlere plaketleri takdim edildi.

 

17-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-2017 

 

 


17-02-2017

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.