MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SN. ADEM KOCA'DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

SN. ADEM KOCA'DAN  23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı:"Küçük hanımlar, küçük beyler!

Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız.

Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.

Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız.

Sizlerden çok şey bekliyoruz..."

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

 

 

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Çocuklar;

 

Bu sene büyük bir gururla 103. sünü  idrak ettiğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dilerim ki tüm çocuklarımıza armağan olsun, evlatlarımızın neşelerine neşe katsın, yüzlerinden gülümseme eksik olmasın.

23 Nisan 1920, demokrasi tarihimizin taçlandığı, milletimizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açıldığı gündür. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk: "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir." diyerek millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza bu bayramı armağan etmiştir. Biz, sizlerden çok şey bekliyoruz çocuklar. İnanıyorum ki sizler Atalarınızdan aldığını güç, inanç ve cesaretle karşılaştığınız her türlü zorluğun üstesinden gelecek; bilim ve irfanla yolunuzu aydınlatacak ve ülkemizi, milletimizi her daim daha ileriye taşıyacaksınız.

Bu kutlu günde başta  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Adem KOCA

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü

22-04-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.