MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SN. ADEM KOCA'DAN LİSE GEÇİŞ SİSTEMİ (LGS) SINAV MESAJI

SN. ADEM KOCA'DAN  LİSE GEÇİŞ SİSTEMİ (LGS) SINAV MESAJI

4 Haziran 2023 Pazar günü, tüm yurtta Lise Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı gerçekleştirilecektir.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA:

" 4 Haziran Pazar günü tüm yurtla birlikte ilimizde de LGS sınavını gerçekleştireceğiz. Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilgili birimlerimizle, tam kadro sınav hazırlıklarımızı tamamladık. İlimiz genelinde 13 ilçemizde toplam 376 okulumuzda, 2.109 salonda, 32.227 öğrencimiz LGS sınavına girecektir. Sınava, 328 öğrencimiz tek kişilik salonda, 6 öğrencimiz ise evde katılacaktır. Evlatlarımızın sınav binalarına en geç saat 9.00'da ulaşmaları ve yanlarında mutlaka sınava giriş belgeleri ile kimlik kartlarının bulunması gerektiğini önemle hatırlatmak isterim.

Sınav organizasyonunda ve uygulanmasında görev alan tüm meslektaşlarıma ve süreçte evlatlarını yalnız bırakmayan tüm velilerimize yürekten teşekkür ediyor, emeklerinin karşılığını almaları temennisiyle tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Değerli vatandaşlar, sizlerden ricamız, sınav saatlerinde özellikle okullarımızın yakınlarında sessizliğin sağlanmasıdır. Duyarlılığınız için eğitim camiası olarak sizlere de şimdiden teşekkür ediyoruz." dedi.

 

02-06-202302-06-2023

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.