MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SN. ADEM KOCA'DAN DERS YILI SONU MESAJI

SN. ADEM KOCA'DAN	DERS YILI SONU MESAJI

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Adem KOCA, 16 Haziran Cuma günü yaz tatiline adım atan öğretmen ve öğrencilerimiz ile velilerimiz için 2022- 2023 ders yılı sonu mesajı yayımladı:   

İYİ TATİLLER... 

 

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Evlatlarım, Değerli Veliler;

 2022-2023 ders yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. İlimiz genelinde 30.317 öğretmenimiz; 1.393 okulumuzda, 424.759 öğrencimize bugün karnelerini veriyorlar. 1. sınıfı bitiren 37.640 evladımız bu sene ilk kez karne alma heyecanını yaşıyorlar. İlimizde misafir ettiğimiz 17.952 depremzede öğrencimiz karnelerini alma mutluluğunu ilimizde yaşıyorlar. Tüm öğrencilerimi tebrik ediyor, bir ömür başarılar diliyorum. 

Bu eğitim öğretim yılında maalesef milletçe yaşadığımız yüzyılın afeti nedeniyle zor günler geçirmiş olsak da devletimiz ve milletimiz hep birlikte, omuz omuza mücadele ederek bu engelleri aştık. Bir kez daha eğitim camiası olarak büyük bir aile olmanın gururunu yaşadık. Süreçte gönüllü olarak sahada görev alan tüm meslektaşlarıma, tüm velilerimize ve tüm öğrencilerime en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. 

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

Eğitim öğretim sürecini yürütmenin ne kadar meşakkatli olduğunu biliyoruz. Sizler, tüm çalışma azminizle uzun ve zorlu bir ders yılını başarıyla yürüttünüz. Sizlere özverili çalışmalarınız için yürekten teşekkür ediyor; yeni eğitim öğretim yılında esenlikle buluşmak temennisiyle; değerli ailelerinizle sağlıklı, mutlu bir tatil diliyorum.

 

Çok Değerli Velilerimiz,

Türkiye yüzyılına emin adımlarla ilerlerken Cumhuriyeti yükseltecek nesilleri yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sizlerin desteği olmasa biz eksik kalırız. Emekleriniz için sizlere çok teşekkür ediyor, yeni dönemde sağlıkla buluşmak temennisiyle çocuklarınızla esenlik dolu bir tatil diliyorum.

 

Sevgili Evlatlarım,

Uzun bir yaz tatili sizleri bekliyor. Tatilinizi en verimli şekilde geçirmek, sizlerin daha başarılı, daha sağlıklı ve daha mutlu  bir geleceğe adım atmanız açısından çok önemli. Lütfen tatilinizi hem dinlenerek hem de bol bol kitap okuyarak, spor yaparak, gezip görerek geçirmeye çalışın. Sizlere ailenizle, sevdiklerinizle geçireceğiniz sağlıklı, neşe dolu bir tatil temenni ediyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum.

 

Bu vesileyle, her daim evlatlarının arkasında duran tüm babalarımızın "Babalar Günü" nü tebrik eder; 17-18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS'ye katılacak tüm öğrencilerime başarılar dilerim.

 

 

Adem KOCA
Mersin İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

16-06-202316-06-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.