MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SN. VALİMİZ BAŞKANLIĞINDA İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

SN. VALİMİZ BAŞKANLIĞINDA İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN başkanlığında, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA ve İl Milli Eğitim Müdürüm Yardımcımız Sayın Kutlu Tekin BAŞ katıldı.

İstihdam konusunun önemine dikkat çeken Sayın Valimiz, "Mersin Valiliği himaye ve koordinatörlüğünde; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İşkur İl Müdürlüğü ve Mersin Mer- Port Lojistik Şirketinin ortaklığı ile başlatılan "Lojistiğin Kalbi Mersin" projesi kapsamında "Tır Şoförü Okulu" açılmıştır. Şoför adaylarına üçer aylık periyotlar halinde eğitimler verilecektir. Projenin amacı istihdam garantili istihdam sağlamaktır. 2023 yılında Engelli Komisyon Kaynaklı Meslek Edindirme Kursu kapsamında 1 adet program açılmış olup 4 erkek, 4 kadın olmak üzere toplam 8 kişi faydalanmıştır. İstihdam ve mesleki eğitim alanındaki çalışmalarımız artarak devam edecektir. dedi.

Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, "Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimize, vatandaşlarımıza, evlatlarımıza katkı sunan her projede yer almaya, elimizden gelen en yüksek katkıyı sunmaya hazırız." dedi.

 

17-10-202317-10-202317-10-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.