MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SN. VALİMİZİN TEŞRİFLERİYLE ÖĞRETMENLERİMİZ "AYBÜKE; ÖĞRETMEN OLDUM BEN!" FİLMİNİ İZLEDİ

SN. VALİMİZİN TEŞRİFLERİYLE ÖĞRETMENLERİMİZ

Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN ve eşleri Sayın Yıldız PEHLİVAN Hanımefendi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ ve eşleri Sayın Dr. Mehmet DURMUŞ, 13 ilçemizin İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve öğretmenlerimiz "Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!" filmini izledi.

2017 yılında Batman'ın Kozluk ilçesinde hain teröristlerce 23 yaşında, görevi başında şehit edilen Şenay Aybüke YALÇIN öğretmenimizin hayatının anlatıldığı filmde gözyaşları sel oldu. 

Film bitiminde Sayın Valimizle birlikte meslektaşlarıyla bir araya gelerek sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, "İçimiz kan ağlayarak izledik Aybüke Öğretmenimin hayatını. Bir öğretmenin nasıl büyük ideallerle mesleğine adım attığını, nasıl azimle ve şevkle çalıştığını gördük. Her sahnede içimiz yandı. Tüm şehitlerimizi, tüm şehit meslektaşlarımızı rahmetle, minnetle yad ediyorum. Onların emanetine sahip çıkacağımıza, evlatlarımıza, Türkiyemize sahip çıkacağımıza, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi her geçen yıl daha da yükselteceğimize, hiçbir terör örgütünün vatanımızı, milletimizi bölmesine izin vermeyeceğimize söz veriyorum. Bu vatan bizlere emanet. Ruhları şad olsun. Bugün bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimize ve eşleri Sayın Yıldız PEHLİVAN Hanımefendiye en derin şükranlarımı sunuyorum." dedi.

            Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN, çok dokunaklı bir film izlediklerini, Şehit Aybüke Öğretmenin meslek aşkı, azmi ve ideallerini bütün öğretmenlere miras bıraktığını belirterek Şehit öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN'a ve bütün Şehitlerimize Allah'tan rahmet diledi.

 

 

03-12-202303-12-202303-12-202303-12-202303-12-202303-12-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.