MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn.RANA SELÇUK HANIMEFENDİ MERSİNİMİZDE

Sn.RANA SELÇUK HANIMEFENDİ MERSİNİMİZDE

       Milli Eğitim Bakanımız Sn.Ziya SELÇUK'un eşi Sn.Rana SELÇUK Hanımefendi, beraberinde Bakan Yardımcısı Sn.Mahmut ÖZER'in eşi Sn.Nebahat ÖZER Hanımefendi  ve İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Sanatçısı Sn.Aylin Şengün Hanımefendi ile;

       Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen  "Türk Müziğini Tanıtma ve Destekleme Projesi"  kapsamında , Türk müziğini ve Enstrümanlarını öğretmen ve öğrencilere yakından tanıtmak , tarihsel ve kültürel boyutunu aktarmak, gençlerin bu enstrümanlarla temas etmesini sağlayarak Türk Müziğine olan ilgiyi artırmak, Türk Müziğine ilgisi keşfedilen öğrencilerimiz içinden gelecekte yeni sanatçıların ve sanatseverlerin yetiştirilmesi için  güzel sanatlar liselerine yönlendirilmelerinde fırsat oluşturabilmek amacıyla,  İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Sanatçısı Aylin Şengün TAŞÇI ve ekibinin katılımıyla yapılacak olan etkinlik ve  çeşitli açılış törenleri çerçevesinde Mersinimize teşrif ettiler. 

       Misafirlerimiz Mersin Valimiz Sn.Ali İhsan SU'nun eşi Sn.Zeliha SU Hanımefendi ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Adem KOCA tarafından karşılandı.

08-01-202008-01-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.