MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Destek Programı (SODES) Toplantısı

Sosyal Destek Programı (SODES) Toplantısı

 

Sosyal Destek Programı (SODES) Toplantısı

Sosyal Destek Programı (SODES) Toplantısı Yeni Valilik Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Ali İhsan Su Başkanlık etti.
            Vali Ali İhsan Su, toplantıya katılan kurum müdür ve çalışanlarına SODES programının başvuru süreci hakkında internet sitesinden erişime açılacak olan SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 06 Ekim 2017 tarihine kadar başvuru sahipleri tarafından Valiliğimize; 16 Ekim 2017 tarihine kadar ise Valilik Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılacak değerlendirmeden sonra valiliğimiz tarafından Bakanlığa gönderileceğini ifade etti.

            Toplantıda 2017 yılında gerçekleştirilecek olan SODES uygulamalarında; Valilik Değerlendirme Komisyonu, kendilerine sunulan projeleri; SODES tanımındaki amaçlara uygunluk, sürdürülebilirlik, projenin amacı, faaliyetleri ile bütçesi arasındaki tutarlılık, projeyi öneren kuruluşun proje yürütme kapasitesi, projenin hedef gruplar üzerinde yaratacağı etkilerin görüşüleceği belirtildi.

Proje hedef kitlesinin genişliği ve ilin önceliklerini göz önünde bulundurarak değerlendirecek ve uygun gördükleri proje tekliflerinin hem SODES-BİS aracılığıyla hem de resmi yazıyla Bakanlığa gönderileceği kaydedildi.

            Mersin Valiliğince Bakanlığa bildirilen proje teklifleri, değerlendirildikten sonra desteklenecek projeler ve ödenek miktarları tespit edilecek.

Desteklenecek projeler Bakanlık tarafından hem SODES-BİS aracılığıyla hem de resmi yazıyla Valiliğimize bildirilecek ve Bakanlık internet sitesinden kamuoyuna duyurulacak.

 

 02-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.