MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SURİYELİ KANAAT ÖNDERLERİ İLE MESLEKİ EĞİTİME ENTEGRASYON BULUŞMASI

SURİYELİ KANAAT ÖNDERLERİ İLE MESLEKİ EĞİTİME ENTEGRASYON BULUŞMASI

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mersin İl Göç İdaresi Müdürlüğü arasında yürütülen ortak çalışma ile geçici koruma altındaki Suriyelilerin ve diğer yabancı uyrukluların sosyal ve ekonomik uyumunu, istihdam edilebilirliklerini ve yeterliliklerini iyileştirerek mesleki eğitime teşvik etmek amacıyla Suriyeli ve diğer yabancı uyruklu kanaat önderleri ile bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz GÜNDOĞAN  başkanlığında yapılan toplantıya Mersin İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Hüseyin Kemal İLDAY,  Mersin Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kadir KERİMOĞLU ve Suriyeli kanaat önderleri katıldı.

Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde genel durumun dengelenmesine katkıda bulunacak, yoksulluğun azalmasını ve sosyal hassasiyetin giderilmesini sağlayacak olan çalışmada, işgücü piyasasında yüksek talep alan işlerde Geçici Koruma Altındaki Suriyeli (GKAS) vatandaşlara (yaş sınırı yok)  yönelik kapsayıcı kaliteli mesleki ve teknik eğitime erişimi arttırma hedeflenmektedir.

  

17-11-202117-11-202117-11-2021

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.