MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

             Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan 2. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavı Bilgilendirme Toplantısı Yenişehir Proje İmam Hatip Anadolu Lisesinde Konferans Salonunda yapıldı.

Toplantıya Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Mersin İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kutlu Tekin Baş, Temel Eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, Sınav Yürütme Kurulu üyeleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  Serbülent Sevdi ve Şube Müdürü Muhammed Çiftçi, Sınav Hizmetlerinden sorumlu İlçe Şube Müdürleri ile 13 ilçede bulunan bütün ortaokul müdürleri katıldı.

Program istiklal marşşımız ve ev sahibi okul müdürü Fatin Rüştü Tuncer´in açılış konuşmasıyla başladı.

TEOG bilgilendirme programı Temel Eğitimden sorumlu Murat Bağış ile Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinde sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kutlu Tekin Baş´ın konuşma ve sunumlarıyla devam etti.

 

"Başarı mevcut durumdan bir adım ileriye gidebilmektir"

Başarının mevcut durumdan bir adım ileriye gidebilmek olduğunu ifade eden Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Murat Bağış, TEOG öncesi eğitime ve sınavlara dair bazı hususlarla ilgili paylaşımda bulunarak Temel Eğitimde Akademik başarının ve Niteliğin arttırılması konulu bir sunum yaptı.

 

Baş: "Amacımız her zaman davranışa dönüşen ve uygulanan kazanımlara ulaşmak olmalı"

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kutlu Tekin Baş 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan 2. dönem ortak sınavlarla ilgili konuşmasını yapıp bilgilendirme sunumunu gerçekleştirdi. 

Baş, yapmış olduğu konuşmada; ödevin bir araç olduğunu, öğrencilere “ödevini yaptın mı?” sorusunu değil “ne öğrendin?” sorusunun sorulması gerektiğini söyledi. Diğer şekilde davranışın ödevi araç değil amaç haline getireceğini, yük ve sıkıcı süreçlere dönüştüreceğini ifade eden Baş, bilgi düzeyinde kalıp davranışlara dönüşmeyen kazanımları ölçmenin yanlış olduğunu söyleyerek, “ Amaç her zaman davranışa dönüşen kazanımlara ulaşmak olmalıdır” dedi.

Toplantıda ayrıca TEOG sınavında okul müdürlerinin yapacağı işlemler ve dikkat etmesi gereken hususlar üzerinde duruldu.

Soru cevap bölümüyle program sona erdi.

 

20-04-201720-04-201720-04-201720-04-2017

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.