MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Tercih Başvuru İşlemleri Hakkında Önemli Duyuru.

TEOG Tercih Başvuru İşlemleri Hakkında Önemli Duyuru.

ORTAOKUL KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE! 


Not-01: TEOG Tercih Başvuru Onay Durumu "Onaylandı" görünen öğrencilerin Tercih başvurularında sonradan değişiklik yapılması gerekiyorsa öncelikle okul idaresi tarafından öğrencilerin mevcut TEOG Tercih Başvuruları E-Okul Sınav İşlemleri / OGES Tercih Onay İşlemleri / Onay İşlemleri ekranından "Değişiklik İçin Başvuru Aç" seçeneği seçilerek kayıt edilmelidir.

 

Not-02: Öğrenciler tarafından TEOG tercih başvuru listeleri üzerinde değişiklik yapıldıktan sonra başvurunun en son güncel hali okul idareleri tarafından mutlaka tekrar "Onaylandı" olarak kayıt edilmelidir. 

 

Not-03: E-Okul üzerinde "Onaylandı" olarak görünmeyen başvurular TEOG yerleştirme işlemlerinde dikkate alınmayacaktır. 

 

Not-04: Öğrencilerin TEOG Yerleştirme işlemleri kapsamında mağduriyet yaşamamaları için bütün başvuruların okul idareleri tarafından kontrol edilerek mutlaka onay durumlarının sisteme doğru bir şekilde kayıt edilmesi gerekmektedir. 

 

 

Not-05: Öğrencilerin TEOG Tercih durumlarının okul idareleri tarafından kontrol ve takip edilmesi kapsamında gerekli olan "TEOG Tercih Yapmayan Öğrenci Listesi" ve "TEOG Tercih Kontrol ve Onay Durum Kontrol Listesi" raporları E-Okul Sınav İşlemleri / Duyurular ekranının raporlar bölümünde kullanıma açılmıştır.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.