MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 11. Ortaokullar Araştırma Projeleri Yarışması Sonuçlandı

TÜBİTAK 11. Ortaokullar Araştırma Projeleri Yarışması Sonuçlandı

 TÜBİTAK 11. Ortaokullar Araştırma Projeleri Yarışması Sonuçlandı

TÜBİTAK 11. Ortaokullar Araştırma Projeleri Yarışması Adana Bölge Finali düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Adana Bölge jürisinde yer alan akademisyenler tarafından 8 proje bölge birincisi olarak seçilerek Eskişehir Final Sergisi´nde bölgeyi temsil edecek 4 proje bölge ikincisi ve 4 proje ise bölge üçüncüsü olmaya hak kazandı.

Bölge illerinin derece alan proje sayılarının dağılımı şu şekilde sıralandı: Adana 3 birincilik, Mersin 2 birincilik, Osmaniye, Gaziantep ve KKTC 1´er birincilik. Adana, Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş illerinden 1´er ikincilik.
Osmaniye 2, Gaziantep 1 ve Hatay 1 üçüncülük elde etti.

Mersin birincileri ise; Akdeniz Mithatpaşa Ortaokulu matematik projesi, Silifke Atatürk Ortaokulu fizik projesi. Mersin ikincisi ise; Akdeniz Kazanlı Belediye Ortaokulu biyoloji projesi oldu.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kutlu Tekin Baş yaptığı açıklamada, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında düzenlenen yarışmada ödül alan, almayan tüm proje sahibi öğrencileri ve danışman öğretmenleri tebrik ederek, bölgemizi Eskişehir finallerinde temsil edecek 8 projenin sahibi öğrencilere başarı diledi.

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.