MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE'DE KALİTELİ ÇIRAKLIK VE MESLEKİ EĞİTİM YOLUYLA SURİYELİ VE EV SAHİBİ TOPLULUKLARIN İSTİHDAM ERİŞİMLERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI PROGRAMI

TÜRKİYE'DE KALİTELİ ÇIRAKLIK VE MESLEKİ EĞİTİM YOLUYLA SURİYELİ VE EV SAHİBİ TOPLULUKLARIN İSTİHDAM ERİŞİMLERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI PROGRAMI

Ülkemizde geçici koruma altındaki Suriyelilerin, eğitim, sosyal ve ekonomik uyum alanlarında desteklenmesi amacıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ''Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı'' (Facility for Refugees in Turkey ? FRIT) kapsamında, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile Fransız Uluslararası İşbirliği Ajansı Expertise France arasında imzalanan ''Türkiye'de kaliteli Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yoluyla Suriyeli ve Ev Sahibi Toplulukların İstihdam Erişimlerinin Kolaylaştırılması Programı Genel Müdürlüğümüz işbirliğinde yürütülmektedir.

Bu program ile ilgili farkındalığın oluşturulması ve ülkemizde geçici koruma altındaki Suriyelilerin Mesleki Eğitim Müdürlüğü'ne Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz GÜNDOĞAN başkanlığında, mesleki eğitim kurum ve okul müdürleri, İl Göç İdaresi Uzmanları Suriyeli Derneklerin yöneticileri ile toplantı düzenlenmiştir.

Yapılan bilgilendirme toplantısında Mesleki Eğitim okul ve kurumlarımızda geçici koruma altındaki Suriyelilere sağlanacak eğitim ve istihdam imkanları anlatıldı. Dernek yöneticilerinin ulaşabilecekleri Suriyelilere bu imkanları anlatmaları ve onları bu kurumlara yönlendirmeleri istendi.

 

06-03-202106-03-202106-03-2021

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.