MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TÜRKİYE'DEKİ MÜLTECİLER İÇİN MYP" KAPSAMINDA ZİYARETÜlkemizde geçici koruma altındaki Suriyelilerin, eğitim, sosyal ve ekonomik uyum alanlarında desteklenmesi amacıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilen "Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı" (Facility for Refugees in Turkey ?FRIT) kapsamında, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile Fransız Uluslararası İşbirliği Ajansı Expertise France arasında imzalanan "Türkiye'de Kaliteli Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yoluyla Suriyeli ve Ev Sahibi Toplulukların İstihdama Erişimlerinin Kolaylaştırılması (İMEP/VET4JOB)" Programı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüz işbirliğinde yürütülme olup, İlimizde faaliyet gösteren Tarsus Mesleki Eğitim Merkezi ve Mersin Mesleki Eğitim Merkezi söz konusu program kapsamına alınmıştır.

Program hakkında bilgi paylaşımı yapmak amacıyla, koordinasyondan sorumlu EDUSER yetkilileri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ziyarette bulunmuşlardır.

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.