MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ULUSAL TURUNÇGİL KONSEYİ" İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜMersin Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Ulusal Turunçgil Konseyi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Mersin, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek Uluslararası Turunçgil Kongresi'ne ev sahipliği yapacak. Yaklaşık 60 ülkeden 2 bin 500'e yakın katılımcının beklendiği 14. Uluslararası Turunçgil Kongresi, 6-11 Kasım 2022'de Mersin'de gerçekleşecek. Tüm dünyadan danışman, üretici ve bilim insanlarının katılacağı programda turunçgile ilişkin binin üzerinde sunumun yapılması, teknik gezilerin düzenlenmesi planlanıyor.

 Bu kapsamda Mersin Milli Eğitim Müdürlüğümüz  ile Ulusal Turunçgil Konseyi işbirliği protokolü yapılarak kongrede sunulmak üzere etkinlik planlaması yapılmıştır. Uluslararası Turunçgil Kongresi vesilesi ile ülkemizin ve bölgemizin uluslararası tanıtımına katkıda bulunarak öğrencilerin bireysel ve sosyal sorumluluklarını gelişmesini sağlamak amacıyla ilk etkinlik olarak Ulusal düzeyde "TURUNÇGİL HAYATTIR" resim yarışmasının hayata geçirilmesi planlanmaktadır.

Protokol imza törenine katılan Ulusal Turunçgil Başkanı Sayın Kemal KAÇMAZ ve ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Baş Danışmanı Sayın İbrahim EVRİM, böyle bir projede yer aldıkları için mutlu olduklarını ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerini ilettiler.

İl Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Ulusal Turunçgil Konseyi ile imzalanan protokolle ortaklaşa yürütülen çalışmaların iki kurum açısından çok faydalı olacağını, bu iş birliğinin hem ilimiz hem de eğitim camiamız açısından önemli olduğunu ifade etti. 

21-02-202221-02-202221-02-202221-02-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.