MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Çakacak´tan İTO Şehit Mehmet Güçlü İlk ve Ortaokuluna Ziyaret

Vali Çakacak´tan İTO Şehit Mehmet Güçlü İlk ve Ortaokuluna Ziyaret


Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK, Okulumuz İTO Şehit Mehmet Güçlü İlk ve Ortaokulunu Ziyaret Etti

Vali Özdemir Çakacak, Bozön Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşmasının ardından İstanbul Ticaret Odası (İTO) Şehit Mehmet Güçlü İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgi gösterisiyle karşılanan Vali Özdemir Çakacak, çocuklarla yakından ilgilenerek onlarla hem sohbet etti, hem de nasihatlerde bulundu. Burada ilkokul birinci sınıf öğrencisinin İstiklal Marşı’nı ezbere okuması Vali Çakacak ve beraberindekilerden büyük beğeni ve alkış topladı.

 Vali Çakacak, Hayallerini Gerçekleştirmek İçin Emek Veren Kadınları Ziyaret Etti

            İlimizde yürütülen Sosyal Destek (SODES)  Projeleri kapsamında “Emekten Hayallere Projesi” çerçevesinde okul binasının bodrumunda 40 metrekarelik alanda kurulan üretim tesisinde istiridye mantarı yetiştiriciliği yapan kadınlarla bir araya gelen Vali Özdemir Çakacak üretici kadınlarla bir süre sohbet ettikten sonra proje ile ilgili bilgi aldı.

            Vali Özdemir Çakacak burada mahallenin girişimci kadınlarına yönelik yaptığı konuşmada “Sizler burada büyük emek sarf ederek, hem girişimcilik ruhunuzu geliştiriyorsunuz, hem de aile ve ülke ekonomisine katkı sunacak çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Biz de bu süreçte her anlamda sizin yanınızda olarak her türlü desteği verecek ve hayallerinizi gerçekleştirmek için çıktığınız bu yolda sizlere her türlü imkânı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra okulu gezen ve ilkokul 2. Sınıf öğrencilerinin olduğu sınıfı ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak öğrencilere kitap hediye etti. Ardından okulda görev yapan öğretmenlere gül vererek Öğretmenler Gününü kutlayan Vali Özdemir Çakacak, Öğretmenler Odasında okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okul Yöneticilerinden okul ve öğrencilerle ilgili bilgi alan Vali Çakacak, okul bünyesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında öğrenciler tarafından yürütülmekte olan projelerle yakından ilgilendi. Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç’tan Mezitli ilçesinde toplam 26 okulda 76 proje yürütüldüğü bilgisini alan Vali Özdemir Çakacak, öğrencileri proje hazırlamaya yöneltecek çalışmaların daha da yoğunlaştırılmasını ve proje sayısının arttırılması talimatını verdi.

Vali Çakacak, “İdealleriniz ve hedefleriniz de büyük olmalıdır” 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Şehit Mehmet Güçlü İlk ve Ortaokulu ziyaretinde bir ortaokul sınıfını da ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet etti. Burada öğrencilere yönelik bir konuşma yapan Vali Çakacak, “Hangi mesleği seçerseniz seçin, işinizi en iyi şekilde yapmaya bakın. Şu an öğrenci olduğunuz için işiniz öğrenmektir. Bu nedenle öğretmenlerinizi derste çok iyi dinlemeli ve dersi derste öğrenmelisiniz. Bol bol kitap okuyun ve okumaktan zevk almaya bakın. Şu anki teknoloji ile bilgiye çok rahatlıkla ulaşıyor olabilirsiniz, fakat kitapların sahip olduğu zenginlik apayrıdır. Bu yüzden kitap okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz” diye konuştu.

Öğrencilere kendileri için hedefler koymaları ve o hedefler doğrultusunda var güçleriyle çalışmalarını öğütleyen Vali Özdemir Çakacak, konuşmasının sonunda ise “Sizler büyük ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çocuklarısınız. O yüzden idealleriniz ve hedefleriniz de büyük olmalıdır. İleride bizlerin yerini sizler alacaksınız. Siz ne kadar iyi eğitim alır ve kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz ülkemizin geleceği de o kadar aydınlık olur. Hepinize derslerinizde ve ileriki yaşamınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

            Çıkışta öğretmen ve öğrencilerle fotoğraf çektiren Vali Özdemir Çakacak Bozön Mahalle Kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelmek üzere okuldan ayrıldı.

29-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.