MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA MİLLİ EĞİTİM HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME VE KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA MİLLİ EĞİTİM HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME VE KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan Başkanlığında, Mersin İlimizde, Milli Eğitim alanında hayata geçirilen, devam eden ve planlanan yatırımlar ile eğitim öğretim hizmetlerine ilişkin değerlendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Pehlivan toplantıda yaptığı konuşmada; "İlimiz genelinde, Milli Eğitim Bakanlığımızın sağladığı destekler ile eğitim öğretim alanında her geçen gün hem donanım standartlarımız hem de fiziki şartlarımız çok daha iyi seviyelere ulaşmaktadır.

Geçtiğimiz 2023 yılı ve 2024 yılı başından itibaren toplamda 99 okul inşaatımız başladı ve devam ediyor. Bunların 34'ünün inşaatını bitirdik ve öğrencilerimiz bu okullarımızda eğitim öğretim almaya başladı. Yapımı devam eden 49 okulumuzdan 44'ünün inşaatını 2024 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. 15 okulumuzun da inşaatı ihale aşamasına gelmiş durumdadır. Bunların bütününe baktığımız zaman, yaklaşık 2 bin dersliği Mersin'imizdeki eğitim öğretim hizmetlerine kazandırmış olacağız. Şimdiden tamamlanan ve devam eden projelerin İlimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu önemli yatırımların hayata geçmesi konusunda sağladıkları desteklerden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve Bakanlığımızın ilgili bütün birimlerine İlimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. İlimizde bu yatırımlarla ilgili iş ve işlemlerini, kontrol hizmetlerini gerçekleştiren Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığımıza(YİKOB) ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum." dedi.

Toplantıda ayrıca, İlimizdeki eğitim öğretim kalitesini daha da arttırmaya yönelik olarak öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla yürütülmekte olan çalışmalar, ulusal ve uluslararası nitelikteki bilim, teknoloji ve sosyal içerikli projeler ele alındı.

Toplantıya; Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ile Şube müdürleri katıldı.

 

03-04-202403-04-2024

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.