MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLENEBİLİR ENERJİ SEKTÖRÜNDE SURİYELİLER VE EV SAHİBİ TOPLULUK ÜYELERİ İÇİN İSTİHDAM EDİLEBİLİRLİĞİ ARTTIRILMASI PROJESİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ SEKTÖRÜNDE SURİYELİLER VE EV SAHİBİ TOPLULUK ÜYELERİ İÇİN İSTİHDAM EDİLEBİLİRLİĞİ ARTTIRILMASI PROJESİ

Türkiye'de sadece iki halk eğitimi merkezinde yürütülecek projenin bir tanesi Mersinimizde... 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü  İşbirliği ile yürütülen "Yenilenebilir Enerji Sektöründe Suriyeliler ve Ev Sahibi Topluluk Üyeleri İçin İstihdam Edilebilirliği Arttırılması Projesi" Suriyeliler ve ev sahibi topluluk üyelerine yönelik güneş enerjisi ve rüzgâr enerjisi öncelikli olmak üzere yenilenebilir enerji sektöründe mesleki eğitim verilmesini ve bu sektörde verilecek mesleki eğitimler ve beceri sertifikaları yoluyla  toplamda 500 geçici olarak koruma altında bulunan Suriyeli ve ev sahibi topluluk üyesi için, (en az %25'i kadın olmak üzere) Türkiye'de yalnızca iki Halk Eğitim Merkezinde uygulanacaktır. İlimizde Akdeniz  Halk Eğitim Merkezi ASO bünyesinde açılacak kurs sonucunda yenilebilir enerji sektörü alanında güneş ve rüzgâr enerjisi mesleki eğitim ve beceri sertifikası verilmesi planlanmakta olup 18 ay içinde tamamlanacak olan projenin özellikle enerji sektöründeki mevcut iş imkanlarına erişimlerin arttırılması hedeflenmektedir.

Projenin uygulanması ile ilgili gerekli çalışmalar başlatılmış olup 05.11.2020 tarihinde Mersin Akdeniz Halk Eğitim Merkezi ve ASO'da bilgilendirme toplantısı yapıldı.

05-11-202005-11-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.