MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ BİRİMİ TOPLANTISI

YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ BİRİMİ TOPLANTISI

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, Müdürlüğümüz Uzem Toplantı Salonunda gerçekleşen Yenilik Ve Eğitim Teknolojileri Birimi (Fatih Projesi- EBA) toplantısına katıldı.

      Toplantıya, YEĞİTEK Dijital Beceriler Daire Başkanı Sayın Sümeyye Hatice ERAL, Bilişim Altyapı Sistemleri Daire Başkanı A. Şamil DEMİRCAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Baykal BAŞDEMİR, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Muhammet ŞAHİN ve EBA İl Koordinatörümüz Sayın Erol UYSAL katıldı. 

     Toplantıda Mersin ili olarak yürüttüğümüz yerel projeler konu edildi. İlimizin yürüttüğü yerel projelerin ülke genelinde uygulanan ve devamlılığı olan projeler olduğu Bakanlığımıza ve diğer illerimize örnek çalışmalar olduğu belirtildi.

 

     Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerine ve İslami İlimler Akademisi öğrencilerine sahaya öğretmen olarak çıkmadan önce bilişim teknolojileri Temelli, Fatih Projesi ve Eba konulu eğitimlerin verilmesinin sağlandığı belirtildi. Ayrıca,  Edirne'den Kars'a kadar okullarımızda uygulanan ve Mersin çalışması olan M.A.K.S.  (Mersin Akıllı Kilit Sistemi) hakkında bilgiler verildi.

08-01-202408-01-2024

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.