MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGA (Youn Guru Akademi Zirvesi) Twin Bilim Sergisi Yarışmasına Katılan Suriyeli Öğrencilerimizin Başarısı

YGA (Youn Guru Akademi Zirvesi) Twin Bilim Sergisi Yarışmasına Katılan Suriyeli Öğrencilerimizin Başarısı

       Mili Eğitim Bakanlığı ve YGA (Youn Guru Akademi) arasında imzalanan Bilim Seferberliği protokolu kapsamında dezavantajlı ve Suriyeli mültecilerin bulunduğu okullardaki öğrencilerin Bilim merakını gidermek ve bilime özendirmek amacıyla Müdürlüğümüze bağlı Ertuğrul Gazi Ortaokulu´na gönderilen Bilim setleri ile YGA tarafından düzenlenen YGA Zirvesi Twin Bilim Sergisi Yarışmasına Ertuğrul Gazi Ortaokulu adına Müdürlüğümüzce 8 adet proje ile başvuru yapıldı. Türkiye geneli 125 okulun 350 den fazla proje ile katıldığı yarışmaya 15 proje 1 Aralık’ta düzenlenecek Zirveye davet etmeye hak kazandı.

       Müdürlüğümüze bağlı Ertuğrul Gazi Ortaokulu adına Öğretmen irfan Altın gözetiminde Suriyeli iki öğrencimiz  Mouhamad Habab ve Meysem Habab´ın hazırladığı STEM ve Robotik yaklaşımının birlikte kullanıldığı Twin Dolap projesi de bu 15 proje arasında yer almıştır. Bu proje tamamı geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak tasarlanmış Öğrencilerimiz Twin maker setlerini kullanarak ses ve mesafe algılayıcı sensörleri ile çalışabilecek bir düzenek haline getirmişlerdir.

26-11-201826-11-2018

 

 

 Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.